10.3 C
New York
October 25, 2020
DardaniaNews
Kronika e zezë

Tragjedi në sportin kosovar: Vdes boksieri në moshën 15 vjeçare

Boksieri i ri kosovar, Ensar Mujota ka vdekur sot në moshën 15 vjeçare

Njoftimin e ka dhënë një zyrtar i Federatës së Boksit të Kosovës, derisa shkaqet e vdekjes nuk janë bërë të ditura.

 

Federata e Boksit e Kosovës është e tronditur për vdekjen e boksieritt të ri Ensar B. Mujota 15 vjeqar. Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të sportistit (boksierit) tonë të zellshëm, Ensar Mujota, andaj më lejoni që në emër te Bordit te FBOXK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të boksit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona më të sinqerta familjes Mujota ,dhe K.B “Skender Salihu”, ka shkruar Demolli.

“Ensari ishte i dashuruar me boksin dhe këtë e dëshmoi që nga fëmijëria, teksa si boksier aktiv u shqua me talentin e tij në K.B “Skender Salihu” Shtime. Ensari gjithmonë ishte i përkushtuar në sportin e boksit dhe u dallua si sportiste i vërtetë. Ai u shqua si një djalë shembullor, dhe i afërt me të gjithë ata që e njohën , andaj si të tillë do ta kujtojmë përherë. Në këto momente të vështira të gjithë jemi pranë jush, për ta përballuar dhimbjen për humbjen e njeriut më të dashur për ju në moshë kaq të re”, shtoi ai.

Related posts

E tmerrshme: Babai i heq organet gjenitale vajzave të tij duke i mashtruar kinse do të vaksinohen për Covid-19

dardanianews

E dhimbshme: Pejani 26-vjeçar vdes gjatë një loje të basketbollit

dardanianews

Po e shihnin të gjithë përmes Zoom, shefi i qeverisë lokale në Filipine regjistrohet duke kryer marrëdhënie me sekretaren e tij

dardanianews

Leave a Comment