2.8 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë

E dhimbshme: Vdes 9 vjeçari nga aksidenti në Podujevë

Gjashtë persona u përfshinë në një aksidentin që ndodhi  me 29 prill në fshatin Bradash të Podujevës.

Në mesin e tyre edhe 9 vjeçari Bleron Gashi i cili nuk arriti të iu mbijetojë lëndimeve.

Bleroni ka ndërruar jetë sot ndërsa varrimi i tij do të bëhet në ora 15:00 në varrezat e fshatit Bradash.

Vdekjen e tij është konfirmuar edhe nga policia.

“Lidhur me rastin, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar i cili ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./Indeksonline/

Related posts

Dega e LDK ne Suharekë, kundër qëndrimit të kryetarit e deputetit Ardian Shala

dardanianews

Zbuloi dy skandale në Kosovë, avokati i shpëton atentatit me 11 plumba, ja pamjet e sulmit – Pamje

dardanianews

Pamje të rralla nga dita kur u varros Enver Maloku 22 vite më parë

dardanianews