12.6 C
New York
October 26, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

E pabesueshme! Kjo është serbja e cila kërkon që në Parlamentin e Serbisë të flitet shqip

Drejtoresha e Zyrës për të Drejtat e Njeriut për Pakicat znj. Suzana Paunov sot ka kërkuar që përfaqësuesit e pakicave në Parlamentin serb, sikur shqiptarët dhe pakicat tjera të mund të flaisin gjuhën e tyre amtare ne Kuvendin e Serbisë, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Sipas znj. Paunoviq “anëtarët e pakicave në parlament mund të flasin në gjuhën e tyre amtare”. (“Pripadnici manjina u parlamentu mogu da se obraćaju na maternjem jeziku”). Perfundon ajo.

Related posts

Ministrja Vlora Dumoshi shpërndanë një foto me një nga zyrtarët e lartë të LDK-së, a po paralajmëron se ky do jetë kandidati i tyre për kryeministër

dardanianews

Kurti për letrën dërguar Pence: Ka shumë keq-informime për mua dhe qeverinë, mu desh t’i sqaroja

dardanianews

Viktima 21-të nga koronavorusi është një 44-vjeçar nga Gjilani

dardanianews

Leave a Comment