10.3 C
New York
October 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Vjen lajmi i madh: Në Kosovë do të hapen shkollat, çerdhet e kufijtë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka konfirmuar se do të hapen shkollat dhe çerdhet, po ashtu edhe kufijtë në vendin tone.

Kështu bëri të ditur ai përmes një konference për media më herët.

“Shkollat e çerdhet do të hapen por maskat, distanca dhe higjiena duhet të jenë të domosdoshme. Kufijt do të hapen por masat mbrojtëse do të shtohen”, ka thënë Vitia.

Sidoqoftë, ai nuk njoftoi se kur do të ndodhë kjo gjë.

Ndër të tjera, Vitia ka konfirmuar se nga e enjta në vend qytetarët do të dalin për 16 orë në ditë, nga ora 05:00 deri në 21:00, pa ndonjë masë kufizuese.

Related posts

Valbon Krasniqi konfirmon se 21 vjeçarja që vdiq pas lindjes ishte e prekur me COVID -19

dardanianews

Saim Tahiraj reagon pas ftesës së VV-së dërguar PDK-së!

dardanianews

“Trupa të vdekur në rrugë”, ky është shteti që s’ka më shtretër për pacientët me COVID-19

dardanianews

Leave a Comment