16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Kronika e zezë

Lajmi i fundit- Varroset prof. Agim Hoxha në Randobravë të Prizrenit

Pas një infektimit me coranavirus sot, mësohet se profesori Agim Hoxha nga Randobrava e Prizrenit, humbi betejën. Profesor Agimi ishte historian dhe ka punuar mësimdhënës ‘’M. Logoreci‘’ishte njëra nga mësimdhënësit e përkushtuar ndaj arsimit dhe vete shkollimit..

Agim Hoxha ka qenë aktivist i LDK-së dhe ishte njëri nga historianët që rridhte nga familja atdhetar e Arif Ramadani NDSH-t që ishte i burgosur për idealin lirisë së Kosovës. Ai ishte i bri i Atij atdhetari dhe vetë Agimi ishte i brumosur me atdhetari .

Ai sot u varros në fshatin tij të lindjes në Randobravë të Prizrenit, Në varrimin e tij kishin shkuar shumë qytetarë të i japin lamtumirën e fundit. Por policia me mirëkuptim kërkoi shpërndarjen dhe ,pjesëmarrjen në varrim, për çka pastaj me rrethin e ngushtë familjar dhe nën masat e sigurimit u krye riti varrimit,/qendrapress.com/

 

 

 

foto: Agim Hoxha nga e djathta kur ishte fëmije, se bashku me djalin e axhës, Bislim Hoxha.

Related posts

Një 38 vjeçar nga Mitrovica gjendet i varur në litar në oborrin e tij

dardanianews

SKANDAL: Zyrtari i lartë i Policisë së Kosovës “kapet” duke kryer marrëdhënie seksuale në një Motel, ishte me uniformë dhe në orar të punës

dardanianews

20 vjeçarja në Prishtinë kërcen nga kati i 4-të, vdes nga plagët në QKUK

dardanianews