8 C
New York
October 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Zeka: VV ka dhënë paralajmërime, dëshiron luftë civile

Ish deputeti Milaim Zeka, ka thënë se vet fakti që kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe drejtues të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë qenë të qartë nëse do ta pranojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por edhe ushtrimet ushtarake që po i mbajnë në kohën e pandemisë nëpër sheshe, janë sintoma që duan ta dërgojnë vendin në një luftë civile.

“Nëse kryeministri i vendit e dinë që kujt iu ka drejtuar kërcënimi, nuk jam supermen, as Burdushi nëse e kanë një mend apo me mahi”, tha Zeka në RTK.

Ai tha se nuk dëshiron që fëmijët të shohin dhunën që ka ndodhur më herët në protesta.

Related posts

Gai Plin Secundi: Romakët i kopjuan monedhat e argjendit nga epirotët dhe ilirët

dardanianews

Studimi i fundit: Koronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, te disa edhe sulm në tru

dardanianews

Shoku i burgut të Albin Kurtit thotë se është sulmuar nga aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje

dardanianews

Leave a Comment