22 C
New York
August 9, 2020
DardaniaNews
Kronika e zezë Sport

Tronditet futbolli anglez, vdes futbollisti 23 vjeçar

Ish-futbollisti i Motherwellit në Skoci, kishte nisur karrierën profesionale në Millwall, ndërsa ka reprezentuar edhe skuadra tjera në Angli si Brentwood, Braintree dhe Crewe.

Mbulu, i lindur në Londër, kishte kaluar te Morecambe, ekip i ligës së katërt angleze në muajin janar, pas një periudhe të shkurtër te Crewe. Morecambe garon në kategorinë e katërt angleze.

Në një komunikatë, Morecambe e ka vlerësuar Mbulun si shumë të dashur në skuadër.

Futbollisti i ri është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Policia nuk e ka vlerësuar vdekjen si të dyshimtë.

Related posts

Mësohen kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve

dardanianews

Arrestohet 35 vjeçari në Prishtinë, dyshohet për ngacmime seksuale, mashtrim dhe prezantim i rrejshëm!

dardanianews

Ndërron jetë ish- drejtoresha e Pulmologjisë të QKUK-së, Ilirjana Raça-Bunjaku

dardanianews

Leave a Comment