2.9 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajm i hidhur, Qyteti Kinez raporton perseri për korona Virus

Një qytet veri-lindor kinez me 2.8 milionë banorë është goditur me një valë të re të rasteve nga coronavirusi, ndërsa zyrtarët po përpiqen të identifikojnë burimin e panjohur të përhapjes.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, qyteti i Mudanjiang në provincën Heilongjiang ka regjistruar 11 raste asimptomatike, shtëpiake në tre ditët e kaluara, duke bërë që autoritetet lokale të ndërpresin transportin publik.

Related posts

Rahovecianët që blenë fidane nga malishevasit e prekur me COVID 19 s’janë lajmëruar në QKMF ende

dardanianews

Bayern mposht Dortmundin, merr kryesimin e Bundesligës

dardanianews

Kurti ia kthen letrën Thaçit: Nuk e refuzojmë kërkesën tuaj – na sqaro insistimin tuaj për t’u marrë me çështje dytësore dhe tretësore

dardanianews