1.7 C
New York
December 3, 2020
DardaniaNews
Kronika e zezë

Ndërron jetë ish- drejtoresha e Pulmologjisë të QKUK-së, Ilirjana Raça-Bunjaku

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë, Prof. Asoc. Dr. Ilirjana Raça- Bunjaku.Bunjaku ishte ish- drejtoreshë e Klinikës së Pulmologjisë të QKUK-së në Prishtinë dhe mësimdhënëse në Fakultetin e Infermierisë në Universitetin e Gjakovës “Fehmi Agani”.Varrimi bëhet sot, më 28.05.2020, në 16:30, në varrezat e Arbërisë (Dragodan) në Prishtinë në rrethin e ngushtë familjar.Ndërsa për shkak të Covid 19 nuk ka të pame.

Related posts

LAJMI I FUNDIT: Vrasje e rëndë në rrugën Prishtinë-Ferizaj

dardanianews

Abuzon me kunatën minorene/ Denoncimi i 11 vjeçares: Ngjarja ndodhi ditën që motra shkoi për të lindur në maternitet

dardanianews

Vdes aktori Adem Mikullovci

dardanianews