6 C
New York
October 31, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Burri i Albulena Haxhiut paralajmëron përsëri rezistencë: Do të protestojmë deri në rrëzimin e Thaçit e regjimit të vjetër

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, burri i ministres Albulena Haxhiu ka reaguar përsëri ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Për më tepër ai ka bërë të ditur se do të protestojnë pa ndalë deri në rrëzimin e pushtetit të vjetër në krye me Thaçin, dhe siç ka thënë deri në ç’kapjen e shtetit.
“Nëse vendimi i GJK është pakthyeshëm, atëherë edhe rezistenca qytetare do të jetë e pathyeshme. Deri në rrëzimin e regjimit të vjetër në krye me Thaçin, deri në çkapjen e shtetit”, shkruan Krasniqi në Facebook.

app-facebook
Alban Krasniqi

8 hours ago

Nëse vendimi i GJK është pakthyeshëm, atëherë edhe rezistenca qytetare do të jetë e pathyeshme.
Deri në rrëzimin e regjimit të vjetër në krye me Thaçin, deri në çkapjen e shtetit

Kujtojmë se ditën që doli vendimi i Kushtetueses, ai ka pasur një reagim të ashpër, ku në një postim në Facebook, ka shkruar se vetëm mbi trupat e tyre mund të kthehet, siç ka thënë ai, ‘krimi në qeverisje. Madje ka shkuar deri aty sa tha se më parë pranon vdekjen e tij se të demokracisë.A

Related posts

Skandaloze/ Tregtari i madh Ramiz Kelmendi nxit panik, blini ushqime për 90 ditë…

dardanianews

Lajmi Bujshëm I Mjekut Amerikan: “Kam Gjetur Kurën Për Koronavirusin”, Do Të Testohet Nga Ushtria Amerikane

dardanianews

1980/Kur Ibrahim Rugova kërkonte vizë dhe regjimi enverist e konsideronte “armik”

dardanianews

Leave a Comment