7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Lajme

Sami Lushtaku do të kandidojë për kryetar të Skenderajt më 2021

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vendosur që të garojë përsëri për postin e dikurshëm.

Lushtaku do të kandidojë për kryetar të Skenderajt në zgjedhjet lokale më 2021.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai, gjatë një interviste në Rtv Dukagjini, të shtunën.

“Kam vendosur përsëri të kandidoj dhe t’i mbaroj projektet e lëna në gjysmë. Unë prej katër vitesh edhe pse kam pasur përkrahjen e qytetarëve nuk kam mundur të jem kryetar dhe t’i kryej obligimet që më takojnë”, tha ai.

 

Lushtaku, shef i Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, ishte tërhequr nga gara për kryetar në zgjedhjet e kaluara, pas paraqitjes së kandidaturës së Bekim Jasharit.

Por, mes Lushtakut e Jasharit ka pasur disa përplasje, që prej zgjedhjes së këtij të fundit në krye të Komunës së Skenderajt.

Related posts

Kështu reagon Vjosa Osmani ndaj Qeverisë Hoti për heqjen e reciprocitetit

dardanianews

Prokuroria nis hetimet ndaj Kurtit, Sveçlës dhe Abazit për hyrje në dhomën e përgjimeve

dardanianews

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive e QKUK’së

dardanianews