7.6 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Anton Quni me një rrëfim të padëgjuar: As legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, dhe ish-komandanti i Koshares, përmes një shkrimi në Facebook, ka treguar një ngjarje të padëgjuar më parë.

Ai nisë shkrimin duke thënë se “as legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës”.

Quni tregon se më 31 Maj 1999 ndërruan jetë Xhemajl Fetahaj dhe Milazim Shala, dhe ende pa kaluar tre ditë, ata u zëvendësuan në vijën e parë të frontit nga vëllezërit e tyre, Xhevat Fetahaj dhe Xhevdet Shala, të cilët luftuan deri në ditën e fitores.

As legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës.
Më 31 Maj 1999 ndërruan jetë Xhemajl Fetahaj dhe Milazim Shala.

Ende pa kaluar tre ditë, ata u zëvendësuan në vijën e parë të frontit nga vëllezërit e tyre, Xhevat Fetahaj dhe Xhevdet Shala, të cilët luftuan deri në ditën e fitores.

Lavdi të përjetshhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2569439919987859&id=1407202792878250me heronjëve dhe dëshmorëve të Kosovës.

 

Related posts

Agani për gazetën ‘Danas’ në vitin 1998: Asnjë krah i UÇK-së nuk është terrorist

dardanianews

“Çfarë zavalli ka Isa Mustafa”, ushtaraku i njohur ‘godet’ rëndë kreun e LDK-së: Mos po del në shesh që…

dardanianews

Donika Gërvalla i reagon Thaçit: Nuk është koha për foto restorantesh, por për dorëheqje!

dardanianews