17.5 C
New York
September 25, 2020
DardaniaNews
Shëndetësi

Gjermania ofertë infermierëve shqiptarë, QSUT drejt zbrazjes. Ja sa do paguhen

Para disa ditësh një nga spitalet më të mëdhenj në Gjermani solli përfaqësuesit e saj në QSUT, të cilët i bënë një ofertë joshëse personelit të infermierisë, e pa aplikuar më parë. Infermierët e përzgjedhur që ishin rreth 20, në një ditë te vetme, do të lënë punën gjatë mësimit të gjuhës gjermane në nivelin B1 në Shqipëri kundrejt një pagesë mujore 400 euro. ndërsa ne Gjermani do te paguhen rreth 2000 euro ne muaj.

Related posts

Shkarkohet edhe një zyrtar i SHSKUK-së

dardanianews

‘Pacientët vdesin me vetëdije të plotë’

dardanianews

Rita Ora dhe nëna e saj pushtojnë titujt e mediave britanike: Nëna e një ylli që rikthehet në vijën e parë të frontit si mjeke

dardanianews

Leave a Comment