7.8 C
New York
October 30, 2020
DardaniaNews
Lajme Shëndetësi

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

KSHPK ka konfirmuar edhe 13 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Ndërkohë 2 persona janë shëruar. Këto numra vijnë në ditën kur qeveria e Kosovës bëri të ditur se do të ketë lehtësim të madh të masave.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 10 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Vushtrri, 1 rast Mihaliq dhe 1 rast Ceceli), komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Mitrovicë) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë.

Qeevria e Kosovës morri vendim për hapje të kufijve, cerdheve, kafiterive dhe disa lehtësime të tjera që do të hyjnë në fuqi prej nesër. /Express/

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR!Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, May 31, 2020

Related posts

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë — 90 të prekur gjithsej

dardanianews

Rastet me koronavirus: Këto janë statistikat në gjithë botë

dardanianews

Vjosa përfundon gjithçka me LDK-në, por cilat janë shkaqet që ajo u përjashtua? Analisti politik tregon në detaje

dardanianews

Leave a Comment