6.5 C
New York
January 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Këta janë emrat e ministrave të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar emrat e ministrave në qeverinë Hoti e cila pritet të votohet nesër në ora 11:00.

IndeksOnline ka siguruar listën e emrave të ministrave dhe të zv/kryeministrit.

Në mesin e tyre nuk ndodhet edhe emri i Lumir Abdixhikut, ministrit në detyrë të Infrastrukturës dhe ambientit:

Driton Selmanaj, zv/kryeministër
Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike
Hikmete Bajrami, Ministre e Financave
Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës
Anton Quni, Ministër i Mbrojtjes
Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë
Besian Mustafa, Ministër i Bujqësisë
Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës

 

Related posts

ShBA arreston doktorin që prodhoi dhe shiti koronavirusin në Kinë?

dardanianews

Pardew: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

dardanianews

“Ulja e pagave në sektorin publik varros politikisht Kurtin”

dardanianews