7.8 C
New York
October 30, 2020
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë Lajmi i fundit

Ngjarje e rëndë: Dy të vdekur në minierën e Novobërdës nga shembja e dheut

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, u.d. i kryeshefit Ekzekutiv të Trepçës, Hysen Vrajolli.

I njëjti ka thënë se deri më tani ka informacione se janë konfirmuar dy persona ndërsa thotë se nuk ka persona tjerë që kanë mbetur të ngujuar.

Vrajolli thotë se bëhet fjalë për një inxhinier dhe një xehetar.

“Është shëmbe dheu, të konfirmuar janë dy të vdekur tjerë nuk ka të ngujuar, sipas informacioneve që kemi jemi duke shkuar në vend të ngjarjes, tjerë të ngujuar nuk ka. Një inxhinier dhe një xehetar.”, ka thënë ai./Express/

Related posts

Quni i jep edhe një shans Kurtit: Rikthejeni Veliun, dhe unë me urgjencë po i kërkoj Mustafës ta tërheqë mocionin!

dardanianews

Militanti i VV’së bën thirrje që të digjen zyra e Presidentit dhe Gjykatës Kushtetuese

dardanianews

Ish-kandidatja për deputete e Nismës: Vajza punoni në markete me ndershmëri, sesa në ministri të kushtëzuara!

dardanianews

Leave a Comment