7.7 C
New York
November 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ambasada Amerikane: Urime Kosovë, mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti

Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimit të Qeverisë Hoti.

Në urimin zyrtar, thuhet se ambasadaba e SHBA-ve mezi pret të punojë me qeverinë Hoti.

“Urime për formimin paqësor të qeverisë së re. Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, duke përfshirë përpjekjet për të forcuar marrëdhëniet rajonale dhe luftimin e COVID” thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-ve në Kosovë./Indeksonline/

Related posts

Mjeku i LDK-së jep lajmin e mirë sa i përket koronavirusit

dardanianews

Reagojnë kryetarët e komunave: Askush s’është konsultuar me ne për masat e reja

dardanianews

Milaim Zeka: Albin, çoi në burg këta persona, një pyetje për Kadri Veselin…

dardanianews