-0.6 C
New York
March 3, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ambasada Amerikane: Urime Kosovë, mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti

Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimit të Qeverisë Hoti.

Në urimin zyrtar, thuhet se ambasadaba e SHBA-ve mezi pret të punojë me qeverinë Hoti.

“Urime për formimin paqësor të qeverisë së re. Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, duke përfshirë përpjekjet për të forcuar marrëdhëniet rajonale dhe luftimin e COVID” thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-ve në Kosovë./Indeksonline/

Related posts

Kryeministri Hoti jep një lajm të rëndësishëm për 10% e trustit pensional

dardanianews

Reagojnë partitë shqiptare pas paralajmërimit të Kurtit për hapjen e VV-së në Maqedoni

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Nga brenda mbledhjes së GP të LDK-së: Deputetët që po e kundërshtojnë mocionin (Emrat)

dardanianews