19 C
New York
September 18, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Deputeti i LDK’së nga Gjilani nuk jep votën për Avdullah Hotin

Deputeti i LDK’së, Fatmir Rexhepi ka abstenuar në votimin e sotëm të qeverisë që do të udhëhiqet nga Avdullah Hoti, raporton Gazeta Express.

Në votim morën pjesë 86 deputetë, 61 deputetë votuan pro, 24 kundër dhe 1 abstenim nga deputeti nga Gjilani i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi.

Kabineti i ri i Avdullah Hotit do të ketë 16 ministri dhe 4 zëvendëskryeministra./Express/

Related posts

Dikush po i kërkon Vjosa Osmanit të kalojë në Vetëvendosje

dardanianews

“RIP Era Istrefi” fansat përhapin lajm të rremë për vdekjen e këngëtares

dardanianews

Reagon sërish Shkelzen Gashi, flet për luftën e UÇK-së dhe i ka dy fjalë për Albin Kurtin

dardanianews

Leave a Comment