5.2 C
New York
January 15, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Deputeti i LDK’së nga Gjilani nuk jep votën për Avdullah Hotin

Deputeti i LDK’së, Fatmir Rexhepi ka abstenuar në votimin e sotëm të qeverisë që do të udhëhiqet nga Avdullah Hoti, raporton Gazeta Express.

Në votim morën pjesë 86 deputetë, 61 deputetë votuan pro, 24 kundër dhe 1 abstenim nga deputeti nga Gjilani i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi.

Kabineti i ri i Avdullah Hotit do të ketë 16 ministri dhe 4 zëvendëskryeministra./Express/

Related posts

Majko reagon pas fyerjeve të Vulinit ndaj shqiptarëve

dardanianews

Lajmi i fundit: Së paku edhe dy persona të prekur nga koronavirusi në Kosovë

dardanianews

Haxhi Avdyli për herë të parë e përmend haptas partinë e re me Vjosa Osmanin

dardanianews