12.6 C
New York
October 26, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Osmani: Familja ime politike asnjëherë as nuk ka qenë as nuk do të jetë Hashim Thaçi

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas votimit të Qeverisë Hoti. Ajo nuk e udhëhoqi sot seancën ku Qeveria në krye me bashkëpartiakun e saj, Avdullah Hoti, mori 61 vota.

Osmani një ditë më parë propozoi qeveri transitore deri në zgjedhje të reja, ndërkohë sot tha se: “Familja ime politike asnjëherë as nuk ka qenë as nuk do të jetë Hashim Thaçi”.

Presidenti i vendit, sipas Kushtetutës, është figurë unifikuese, por roli i Thaçit në formimin e Qeverisë Hoti u konfirmua sot gjatë dhe pas seancës së Kuvendit.
Haxhi Shala, deputeti i Nismës, tha se është bindur të votojë pro Qeverisë Hoti nga “presidenti dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj”. Ndërkohë, ky i fundit shpjegoi se mbrëmë ishin bashkë me presidentin në shtëpinë e Shalës.

 

Related posts

Vjosa Osmani jep vulën finale, tregon nëse do qëndroj në LDK apo do largohet

dardanianews

Historiania bën zbulimin e madh, Elena Kocaqi: Ja shkrimi i parë i gjetur në gjuhën shqipe

dardanianews

Media ruse: Autoritetet serbe duan ta legalizojnë pavarësinë e Kosovës më shumë se vetë shqiptarët

dardanianews

Leave a Comment