5.7 C
New York
January 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Osmani: Familja ime politike asnjëherë as nuk ka qenë as nuk do të jetë Hashim Thaçi

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas votimit të Qeverisë Hoti. Ajo nuk e udhëhoqi sot seancën ku Qeveria në krye me bashkëpartiakun e saj, Avdullah Hoti, mori 61 vota.

Osmani një ditë më parë propozoi qeveri transitore deri në zgjedhje të reja, ndërkohë sot tha se: “Familja ime politike asnjëherë as nuk ka qenë as nuk do të jetë Hashim Thaçi”.

Presidenti i vendit, sipas Kushtetutës, është figurë unifikuese, por roli i Thaçit në formimin e Qeverisë Hoti u konfirmua sot gjatë dhe pas seancës së Kuvendit.
Haxhi Shala, deputeti i Nismës, tha se është bindur të votojë pro Qeverisë Hoti nga “presidenti dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj”. Ndërkohë, ky i fundit shpjegoi se mbrëmë ishin bashkë me presidentin në shtëpinë e Shalës.

 

Related posts

Identifikohen personat që dërgonin mesazhe dezinformuese për të bërë analiza për COVID-19 në QKUK

dardanianews

“Çele gurin gojën”, asnjë fjalë nga krerët e shtetit për arrestimet në OVL të UÇK-së

dardanianews

Vdes edhe një kosovar nga koronavirusi, viktima e katërt

dardanianews