1 C
New York
March 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Osmani përplaset me deputeten Ismajli: Kritikat e juaja i marr si kompliment

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në seancë ka reaguar ndaj deputetes së PDK-së, Besa Ismajli e cila e pyeti Osmanin përse po qeshni në seancë.

Osmani ka thënë se kritikat e saj i merr si komplimente, transmeton IndeksOnline.

“Si një grua në politikë që karrierën e ka filluar shumë e re, është e pamundur për mua mos të dal dhe mos t’i përgjigjësha zonjës Ismajli. Unë sot kritikat e juaja i marrë vërtetë si komplimet e në asprktin personal nuk do t’i përgjigjesha por do ju përgjigjem sesa dhjetra vajza të vogla po na shikojnë dhe për mësim që në Kuvend të mos pranojmë një kulturë me iu tregu se kur duhet të flasin, gratë kanë me fol kur të dojnë e kanë me kesh kur të dojnë.
Kur folët ju për një diçka të tillë më parë që po ju pengon tani buzëqeshja ime, me pas ngrit zërin besoj e kishin ditë të gjithë.
E kam detyrë njerëzove që një kulturë e tillë të mos lejoj të instalohet në Kuvend”, tha ajo.

 

 

Related posts

Bekim Jashari e tronditë PDK-në! Fundin e PDK-së e ka në dorë vendi i legjendave!

dardanianews

Wuhan, Kinë: Zhduket doktoresha që zbuloj pandeminë Covid-19

dardanianews

Pse heronjtë e Betejës së Kosovës (1389) nuk ishin serbë por shqiptarë?!

dardanianews