17.5 C
New York
October 24, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Sejdiu ne krah te Vjosa Osmanit / Ja qfare thote per qeverine Hoti ..

“Situata ka qenë tepër komplekse në kuptimin e përgjithshëm pasi mocioni i mos besimit ka ardhur për shkak të mosbesimit të ndërsjellë të partnerëve të koalicionit. Tash kemi një situatë kur qeveria është votuar me 61 vota që është situatë fragjile dhe e brishtë. Unë uroj që Kosova të gjej shteg të kapërcyeshëm për të përballuar këto sfida”.

 

Ish-kryetari i LDK-së thotë se koalicioni u formua nga grimca shumë të vogla e që sipas tij ka ndodhur edhe herëve tjera.Duke folur për qëndrimin e Vjosa Osmanit, Sejdiu thotë se ajo ka vendosur t’iu qëndrojë besnike votuesve të saj.

 

Related posts

Shpërthen ish-agjenti i SHIK-ut ndaj Hashim Thaçit, ka disa pyetje për të kaluarën e tij: Pse UDB-ja e liroi Ganiun, a t’u shpërblye…

dardanianews

Baton Haxhiu tregon për herë të parë arsyen e largimit të tij nga Klan Kosov

dardanianews

Marko Djuric sulmon Gazetën Express: Po bën përpjekje që ta dëmtojë luftën tonë të përbashkët

dardanianews

Leave a Comment