6.4 C
New York
January 22, 2021
DardaniaNews
Lajme nga Bota

Vendi i parë në botë deri më tani i cili goditet nga vala e dytë e COVID-19

Irani është vendi i parë në botë që raportoi valën e të dytë të infeksioneve të coronavirusit, pasi lehtësoi masat e bllokimit në vend.

Sipas mediave të huaja, vendi i Lindjes së Mesme, regjistroi një rekord të rasteve të mërkurën me 3,574 të infektuar – numri më i madh i rasteve gjatë valës së parë ishte me 3,186, të regjistruara më 30 mars.

Iran has reported a second wave of coronavirus infections as its daily case total hit a record high on Wednesday as lockdown eased - having previously been falling

Irani filloi të lehtësojë masat e bllokimit – të cilat u vendosën në shkurt pas rasteve me coronavirus, ndërsa në mes të prillit sëmundja filloi të “zbutej”.

Bëhet e ditur se rritjet e rasteve u ngritën përsëri në fillim të muajit maj, ndërsa vendi tani ka raportuar për tre ditë me radhë me mbi 3,000 të infektuar.

Related posts

Harroi kamerën hapur: Deputeti i martuar, momente intime me sekretaren gjatë sesionit parlamentar

dardanianews

Edhe një lajm i keq nga Kina, shfaqet një virus i ri dhe i rrezikshëm

dardanianews

Zvicra sot rihap shkollat fillore, dyqanet dhe restorantet

dardanianews