17.8 C
New York
October 22, 2020
DardaniaNews
Lajme nga Bota

Vendi i parë në botë deri më tani i cili goditet nga vala e dytë e COVID-19

Irani është vendi i parë në botë që raportoi valën e të dytë të infeksioneve të coronavirusit, pasi lehtësoi masat e bllokimit në vend.

Sipas mediave të huaja, vendi i Lindjes së Mesme, regjistroi një rekord të rasteve të mërkurën me 3,574 të infektuar – numri më i madh i rasteve gjatë valës së parë ishte me 3,186, të regjistruara më 30 mars.

Iran has reported a second wave of coronavirus infections as its daily case total hit a record high on Wednesday as lockdown eased - having previously been falling

Irani filloi të lehtësojë masat e bllokimit – të cilat u vendosën në shkurt pas rasteve me coronavirus, ndërsa në mes të prillit sëmundja filloi të “zbutej”.

Bëhet e ditur se rritjet e rasteve u ngritën përsëri në fillim të muajit maj, ndërsa vendi tani ka raportuar për tre ditë me radhë me mbi 3,000 të infektuar.

Related posts

Edhe një lajm i keq nga Kina, shfaqet një virus i ri dhe i rrezikshëm

dardanianews

Pamje shokuese/ Njerëzit të shtrirë rrugëve pa ndjenja, rrjedhja e gazit shkakto masakër (FOTO

dardanianews

Edhe mbesa e Osama Bin Ladenit përkujton 11 shtatorin – “Vuajta me ty Amerikë”

dardanianews

Leave a Comment