17.8 C
New York
October 23, 2020
DardaniaNews
Lajme

Balaj: Kurti po harron që vet për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Albulena Balaj, zv/kryeministre sonte në Argument Plus ka komentuar deklaratat nga opozita se zgjedhja e një zv/kryeministër serb zbeh legjitimitetin e Qeverisë Hoti.

Balaj thotë se është Albin Kurti që për herë të parë ia dha Listës Serbe dy ministri, ndërkohë që emëroi për vete një këshilltar serb.
‘’Në asnjë mënyrë nuk e zbehin legjitimitetin. Kjo qeveri është legjitime, sikurse cdo qeveri tjetër. Harrojnë që për herë të parë në Kosovë dy ministri i janë dhënë Listës Serbe pikërisht nga Albin Kurti. Mos të harrojmë të tjerat. Kurti ka pasë këshilltarë që nuk e kanë njohur Kosovën. Kjo është ajo që duhet të bëhet temë, e jo emërimi i një zv/kryeministri’’.

 

 

Related posts

Lajm i mrekullueshem: Qeveria gjermane: Mbështesim Kosovën për vizat, Merkel po koordinohet ngushtë me Macronin

dardanianews

Rrihen pas debatit në studion e RTK-së avokati Tomë Gashi me përfaqësuesin e PSD-së

dardanianews

Tenton t’ia heq kokën derrit, por i ndodh e papritura

dardanianews

Leave a Comment