21.1 C
New York
September 30, 2020
DardaniaNews
Lajme Showbiz

“Drenicaku” godet Kurtin: Dulla kryen punë, nuk bon rima

Aktori i njohur Jeton Zogjani apo siç njihet më shumë me rolin e ‘drenicakut’ te seriali ‘O Sa Mirë’, ka reaguar pas vendimit të qeverisë Hoti për heqjen e masës së reciprocitetit me Serbinë, duke thënë se kryeministri Avdullah Hoti kryen punë dhe nuk bën rima.

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti, është  vendosur që reciprociteti ndaj Serbisë të hiqen në mënyrë që dialogu me Beogradin të rinisë.

Kryeministri Avdullah Hoti ka shfuqizuar vendimin e datës 20 mars 2020 të qeverisë së kaluar Kurti për zbatimin gradual të reciprocitetit me Serbinë dhe vendimin e datës 30 maj 2020, për plotësim ndryshimin e vendimit të parë për këtë masë.

Pas këtij vendimi ka pasur një sërë reagimesh nga partitë dhe liderët politikë në vend. Mirëpo në lidhje me këtë vendim ka reaguar edhe aktori i njohur Jeton Zogjani.

Ai në një postim në Facebook e ka tallur Kurtin, për rimat që ai dikur i bënte, derisa e ka lavdëruar kryeministrin Hoti për vendimin e sotëm.

”Dulla kryen pune, nuk bon rima. Për rima është Mc Kresha”, ka shkruar Zogjani në Facebook.

Related posts

Pas një kohe të gjatë takohen Albin Kurti e Shpend Ahmeti

dardanianews

Avudllah Hotit i vjen mbështetja e fuqishme nga Zvicra, kritika të ashpra ndaj kryesisë së LDK-së

dardanianews

Gazetarja shqiptare e bën përsëri – zhvishet “LIVE” para Kryeministrisë

dardanianews

Leave a Comment