6.4 C
New York
January 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Pacolli reagon ndaj vendimit të Qeverisë për heqjen e reciprocitetit

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka reaguar pas heqjes së reciprocitetit nga Kryeministri Avdullah Hoti.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se nga sot të gjitha maunet që vijnë nga Serbia lejohen të hyjnë në Republikën e Kosovës me dokumente që kundërshtojnë Kushtetutën e Kosovës, i referohen Republikës së Serbisë dhe përmbajnë dokumente që mohojnë pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës, përcjell Bota sot.

Postimi i saj i plotë në Facebook:

QEVERIA E THAÇIT:
Nga sot të gjitha maunet që vijnë nga Serbia LEJOHEN të hyjnë brenda territorit të REPUBLIKËS SË KOSOVËS me:

1. Dokumente që KUNDËRSHTOJNË KUSHTETUTËN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS;
2. I referohen me REPUBLIKA E SERBISË;
3. Përmbajnë çfarëdo elementi që MOHON PAVARËSINË dhe SOVRANITETIN e REPUBLIKËS SË KOSOVËS .

Shtet PA DINJITET e PA SOVRANITET.

Related posts

U infektuan 11 persona nga ai, deklarata skandaloze e shoferit nga Kamenica: “S’ka virus e as orë policore për mua”

dardanianews

Ekskluzive: Emrat e pronarëve të kazinove në Karaçevë!

dardanianews

Asnjë i vdekur dhe 124 raste të reja me Covid19, brenda ditës në Kosovë

dardanianews