21.1 C
New York
September 30, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Vetëvendosje me 12 qershor organizon tubim në Kosovë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka njoftuar se tubimi do të mbahet të premten më 12 qershor, shkruan InLajmi.

Sipas Kurtit ky organizim vjen ani pse në Kosovë kanë nisur të rritën ndjeshëm rastet me koronavirus.

Vetëvendosje në ndërkohë vazhdon me mbledhjen e nënshkrimeve të peticionit “Duam Zgjedhje!” anembanë Kosovës

Postimi i plotë:

Tubim në Sheshin “Skënderbeu”, të premten me 12 qershor

Në mbledhjen e sotme me Qendrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE! diskutuam për shumë çështje politike dhe organizative. Nga data 10 qershor 2020 e deri më 17 qershor 2020 mbahet “Java e Lëvizjes”, organizim yni ky tradicional i përvitshëm me aktivitete të shumta. Në veçanti Qendrat tona shprehën gatishmërinë dhe interesimin që 21 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe 15 vjetori i VETËVENDOSJE!-s, të premten e ardhshme të 12 qershorit 2020, të shënohet me një tubim publik, duke e mbajtur distancën, në Sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë. Ndërkohë vazhdon mbledhja e nënshkrimeve të peticionit “Duam Zgjedhje!” anembanë Kosovës… /InLajmi/

Related posts

Vedat Muriqi e godet “fukarallëkun” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

dardanianews

Itali/ Foshnja 50 ditëshe dhe një tjetër fëmijë shërohen nga koronavirusi, njëri ende në spital

dardanianews

Deputeti i VV – Haradinajt: Vëllau im s’u punësua por u emërua, ka trefishin e diplomave tuaja të blera

dardanianews

Leave a Comment