-5.1 C
New York
January 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Detaje nga tubimi publik i Vetëvendojes në Prishtinë, ja në sa ora do të filloj

Lëvizja Vetëvendojes ka dhënë detaje për ditën kur do të mbahet tubimi pbulik në Prishtinë, shkruan IndeksOnline.

Sipas njoftimit aktivisët, simpatizantët e anëtarët e LVV do të mblidhen në në Prishtinë, në Sheshin “Skënderbeu”, në orën 17:00 më 12 qershor.

Në njoftim thuhet se organizimi do të jetë në përputhje me rekomandimet duke ruajtur distancën fizike.

Njoftimi:

Me 12 qershor, në ditën e çlirimit të Kosovës, festojmë edhe ditëlindjen e Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Në 21 vjetorin e çlirimit dhe 15 vjetorin e themelimit të Lëvizjes do të mblidhemi së bashku në Prishtinë, në Sheshin “Skënderbeu”, në orën 17:00, gjithnjë në përputhje me rekomandimet duke ruajtur distancën fizike.

Shihemi të premten në Prishtinë.

 

Related posts

PËR ATA “RUGOVISTË” QË JANË SULUR NË BETEJE PËR TA “MBROJTUR” RUGOVIZMIN ME VEPRIME DHE SHKRIME MË ANTIRUGOVISTE!

dardanianews

Takohen Zemaj e Ahmeti, a vendoset sot fati i Prishtinës

dardanianews

Frika’ për të ruajtur virgjërinë, etnologia: Si mashtronin vajzat bashkëshortin ditën e dasmës

dardanianews