8.4 C
New York
March 2, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Këta janë dy djemtë e axhës në dy parti të ndryshme, njeri nga ta u bë sot deputet

Sot Kuvendit të Kosovës i janë shtuar tre deputet të rinj nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Deputete e rinj janë Visar Hoti, Ismet Beqiri, Faton Bislimi.

Mbiemri Bislimi është  dëgjuar shpesh në Kuvendin e Kosovës, si dhe në politikën vendore, pasi që një ndër ministrat e Lëvizjes Vetëvendosje në Qeverinë Kurti posedon këtë mbiemër, ai është Besnik Bislimi.

ImageFaton Bislimi, Vjosa Osmani

Por, Fatonin dhe Besnikin nuk i lidh vetëm mbiemri i njëjtë, pasi ata kanë edhe lidhje familjare.

Siç, mëson “Bota sot”, Faton dhe Besniku janë djem axhallarësh. Ndryshe, siç njihet në zhargonin e zakonshëm ata janë kushërinj të parë.Image

Related posts

REPERI I NJOHUR PËR IBRAHIM RUGOVËN: A KA TJERË SHQIPTAR SI KY?

dardanianews

Marrëveshja me Serbinë nuk do të përfshijë ndarjen e Kosovës

dardanianews

Hoti kërcënohet me djegie, nëse do ketë përsëri mbyllje totale të vendit

dardanianews