17.8 C
New York
October 23, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Britaniku i shkruan Osmanit: Unë isha ushtari që drejtoja tanken, e merituat pavarësinë

Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, i ka shkruar në profilin e saj në Facebook, një ish-ushtar i KFOR-it që shërbeu në Kosovë.
Ai ka komentuar në fotografinë e postuar nga kryeparlamentarja, ku shihen ushtarët dhe qytetarët e gëzuar kosovarë.
Bëhet fjalë për Cllr James Paul Watson, i cili ka deklaruar se Kosova e meritoi pavarësinë nga Serbia, transmeton Indeksonline
“Unë jam ushtari që drejtoj atë automjet ushtarak. Ne të gjithë ishim shumë krenarë për ta ndihmuar Kosovën ta fitojë pavarësinë e saj”, ka shkruar ai.
Ndryshe, Osmani ka deklaruar se 11 qershori shënon fillimin e lirisë për vendin tonë, kur me mbështetjen e forcave të Aleancës Veri-Atlantike, pas 78 ditë bombardimesh, forcat e ushtrisë jugosllave dhe policisë serbe u detyruan të tërhiqen.

 

 

 

 

 

Related posts

Rugova dhe Lewis dy ikona të Kosovës e Amerikës, për çfarë po i kujton ata Ambasada e SHBA’së

dardanianews

Assesi qetësi mes Jasharit e Lushtakut

dardanianews

Befasi: Ja kush është favorit për të fituar Topin e Artë këtë vit

dardanianews

Leave a Comment