-0.6 C
New York
March 3, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Napolitano: Nëse Rugova do të kishte qenë amerikan, do të kishte pushtuar botën me diplomaci

Ish Presidenti italian, Giorgio Napolitano gjatë kohës sa ishte në pozitën e presidentit, bëhet e ditur se gëzonte respekt shumë të madh për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Nëse Ibrahim Rugova dhe Arbën Xhaferi,
do kishin qenë amerikanë, gjermanë apo francezë,
ata do ta kishin pushtuar botën me diplomaci,
por për fat të keq këto dy figura
i përkasin një popullit shumë të vogël…
”, ishte shprehur Napolitano. / KultPlus.com

Related posts

Pesëmbëdhjetë pandemitë që ndryshuan historinë

dardanianews

Çka je frustruar Milaim Rrenci? Unë nuk thash se dy vrasësit që kanë qenë me ty e kanë vra Ahmet Krasniqin

dardanianews

Nga Kimete Berisha: Ushtria Çlirimitare ‘Hashim Thaçi

dardanianews