7.7 C
New York
November 25, 2020
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Situatë alarmante në Maqedoni/ 196 raste të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 8 persona

Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1213 testime sa janë kryer gjithsej.

Edhe atë, 90 në Shkup, 17 në Kumanovë, 5 në Shtip, 45 në Tetovë, 8 në Strugë, 1 në Veles, 4 në Manastir, 11 në Ohër, 8 në Gostivar dhe të tjera.

Sot Instituti për shëndete publik ka njoftuar se 11 persona janë shëruar ndërsa 8 persona kanë ndërruar jetë.

Në Maqedoni ka mbi 3800 raste me koronavirus dhe 179 të vdekur nga infeksioni që ky virus shkakton./GazetaExpress/

Related posts

E Papritur: Vetëvendosja merr vendim

dardanianews

Dorëzohet “Apple” para shqiptarëve, e njeh Kosovën si shtet

dardanianews

Hoti flet për Vjosa Osmanin: Edhe ajo si të tjerët do të kthehet në LDK

dardanianews