16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

“Krijohet” krijohet “ushtria” për çlirimin e Vorio Epirit

Ekstremistët grekë kanë provokuar përsëri shqiptarët, por edhe ndaj autoriteteve, të cilat bëjnë “një sy qorr e një vesh shurdh”.

Nuk dihet se ku dhe është realizuar fotoja në fjalë, por fakti që është shpërndarë në një faqe që ka pretendohet se përfaqëson minoritarët grekë në Shqipëri, por në të vërtetë vetëm sa i “fryn zjarrit” duke bërë provokime të tilla, duhet të shërbejë si një këmbanë alarmi për autoritetet shqiptare.

Ka pretendime se në Greqi është krijuar “ushtria” për të çliruar Vorio Epirin.

Këto janë disa foto të shpërndara në një portal nacionalist grek të quajtur “Himara.gr”, ku shihet një ushtar që mban në uniformën e tij flamurin e aneksimit të jugut të Shqipërisë.

 

Related posts

Zeka: Me thënë Albin Kurti se sonte po bjen borë e zezë n’Prishtinë, militantët e tij besojnë

dardanianews

Shqipëri: Vajza që konsiderohej e humbur abuzohej nga daja i saj, që e mbante si dashnore

dardanianews

Reagon edhe Anton Quni pas deklaratës së Shkëlzen Gashit: Serbët e zënë rob nga Brigada 138 sot janë…

dardanianews