2.4 C
New York
December 2, 2020
DardaniaNews
Ekonomi Featured

LAJMI I FUNDIT – Ndryshojnë çmimet e derivateve në Kosovë: Ja sa kushton tani një litër naftë

Derivatet: Edhe pse çmimet e derivateve të naftës në Kosovë ishin të ulëta gjatë pandemisë, ato tashmë kanë shënuar ngritje. Aktualisht në Kosovë çmimi i naftës sillet rreth 0.87 centë, kurse benzina 0.88 centë.

Në Shoqatën e Naftëtarëve kanë deklaruar se çmimet në Berza dhe nga organizata OPEC po shënojnë rritje.

Related posts

Haxhiu tha se VV nuk mund t’i fitojë mbi 33% të votave, vjen kundërpërgjigja nga Vetëvendosja, tregojnë sondazhin e fundit

dardanianews

Shtatoreve të ​Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u mbyllen sytë

dardanianews

Lajm i hidhur, Qyteti Kinez raporton perseri për korona Virus

dardanianews