22 C
New York
October 1, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

96 raste të reja me COVID-19, ja nga cilat komuna vijnë të infektuarit

Sot më 21 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, janë konfirmuar 96 raste.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Prishtinës 19 raste, komuna e Prizrenit 19 raste, komuna e Mitrovicës 15 raste, komuna e Pejës 6 raste, komuna e Vitisë 6 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Drenasit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Fushë Kosovë, Kaçanik, Lipjan, Mamushë, Obiliq dhe Shtime.

Related posts

Zeka: Me thënë Albin Kurti se sonte po bjen borë e zezë n’Prishtinë, militantët e tij besojnë

dardanianews

Kastriot Myftarai e ofendon rëndë hoxhën Elvis Naçin – O Elvis ti je vetëm një vjedhës dhe mashtrues

dardanianews

MË 2030, MYSLIMANËT DO T’I AGJËROJNË DY RAMAZANA PËR NJË VIT

dardanianews

Leave a Comment