16.7 C
New York
September 18, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Si rrallë herë, Sali Berisha i del në krahë Hashim Thaçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar lidhur me aktakuzën e ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Berisha tha se akuzat ndaj individëve të veçantë nuk mund të zbehin luftën çlirimtare të Kosovës dhe faqen më të ndritur të qëndresës shqiptare për liri e dinjitet kombëtar, që nga lufta e Skënderbeut.

Berisha tha se uron që të akuzuarit të provojnë para botës pafajësinë e tyre duke vlerësuar vendimin e Thaçit për të mos përfaqësuar Kosovën në takimin e Uashingtonit.

Related posts

Pritet shtyerja e pagesave të kredive

dardanianews

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

dardanianews

Zëvendëskryeministri Abazi një kohë thoshte se VV është e njëjtë me PDK’në

dardanianews

Leave a Comment