14.1 C
New York
October 27, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Pas deklaratës së Edi Ramës, vjen reagimi ndaj tij, ia përmendin projektet që i bënin së bashku me Hashim Thaçin, Baton Haxhiun dhe Vuçiqin

Arbër Zaimi nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës në Kuvendin shqiptarë, për aktakuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Ai në postimin e  tij në Facebook, ka shkruar se Rama nuk ka pasur kohë t’i mendojë shumë këto punë në kohët kur bashkë me Batonin e me Thaçin ndihmonin normalizimin e Vuçiqit, bënin projekte me të, hanin darka e flisnin me buzët vesh më vesh.

Postimi i plotë:

Rama po mban një fjalim të gjatë e të fortë përballë Kujtim Gjuzit dhe Myslym Murrizit, të cilëve po u thotë të vërtetën që kurrë nuk ia ka thënë ndërkombëtarëve që e kanë nxitur të shkojë te Vuçiqi, por as Vuçiqit.

Aty po tregon se si Serbia është xhelati e Kosova viktima, por në vitet e fundit ky raport qenka përmbysur dhe Serbia po del si viktimë e Kosova si xhelat.

Kjo e paska prekur shumë Ramën, i cili nuk ka pasur kohë t’i mendojë shumë këto punë në kohët kur bashkë me Batonin e me Thaçin ndihmonin normalizimin e Vuçiqit, bënin projekte me të, hanin darka e flisnin me buzët vesh më vesh.

Vuçiqi është ministër i Millosheviqit, dhe Serbia ka shumë faje e krime, për gjenocid e çkamos. Por nuk do të duhej të normalizohej pikërisht nga pushtetarët shqiptarë ai vend, apo jo, z. Rama? Ju s’jeni fëmijë, që t’ju tërheqin prej hunde kështu…

Related posts

Milaim Zeka banalizon nga mllefi, shanë e fyen këta persona: Zoti i vraftë…

dardanianews

‘Milaim Zekën e mbajtëm në punë derisa e zbuluam se ishte bashkëpunëtor i Serbisë’

dardanianews

Lajmi i fundit: Dënohet Sami Lushtaku

dardanianews

Leave a Comment