3.9 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Vdesin tre persona nga koronavirusi në Kosovë

QKUK ka njoftuar se dje, në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë pacientja H.B. 1958 nga komuna e Prizrenit dhe sot në orët e mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti A.M. 1964 nga komuna e Rahovecit, të cilët veç infeksionit me Covid-19 kishin edhe sëmundje shoqëruese.

Poashtu, sot në orën 10:30, ka vdekur pacienti me inicialet H.K, viti i lindjes 1959 nga Prizreni, i cili eshte pranuar në Njesinë Intensive në Qendrën e Mjekësisë Sportive ( NjIQMS) me datë 23.06.2020, si transfer nga Klinika e Pulmologjisë, i konfirmuar me strisho pozitive për COVID-19.

 

Related posts

79 raste të reja në Kosovë, të prekurit vijnë nga këto komuna

dardanianews

Si ta përballoni mungesën e kafesë?

dardanianews

Muhaxheri: Vjosa qëndroi e vetme dhe s’e tradhtoi votuesin e LDK-së, s’e përkrahëm asnjë

dardanianews