20.7 C
New York
September 29, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Rama vizitë urgjente në Kosovë, ja axhenda e takimeve

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Sipas mediave koosvare, Rama do takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlamentarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive.

Vizita e Ramës po bëhet pikërisht në një situatë mjaft të vështirë nëpër të cilën po kalon vendi, pas zhvillimeve të fundit me ngritjen e aktakuzës nga Prokurori Special në Hagë ndaj presidentit Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Te enjten e shkuar, Rama pati një deklarim në Kuvendin e Shqipërisë ku foli gjerë e gjatë për luftën e pastër të UÇK-së si dhe për komandantët e UÇK-së, të cilët luftuan drejt dhe pastër për një Kosovë të lirë dhe sot të pavarur.

Related posts

Radhë e gjatë e kamionëve në Bërnjak, Serbia ndalon kalimin nga Kosova në territorin e saj |VIDEO

dardanianews

Fjalim ekskluziv i Jusuf Gërvallës i vitit 1981 (Video)

dardanianews

Vdesin tre persona nga koronavirusi në Kosovë

dardanianews

Leave a Comment