22 C
New York
August 9, 2020
DardaniaNews
Lajme Sport

Punë e kryer: Sane transferohet tek Bayerni

Skuadra e Bayern Munichut ka arritur një transferim të madh.

Ekipi i madh bavarez ka arritur të transferojë sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Leroy Sane, raporton gazetari i SportBild, Christian Falk, përcjell GazetaBlic.

Falk para pak minutash me anë të një cicërime në Twitter ka njoftuar për kalimin e Sane tek Bayerni.
Christian Falk, gazetari i SportBild është shumë i lidhur me klubin e Bayernit dhe informacioni i fundit nga ai është se transferimi i Sane nga Manchester City tek Bayern Munich veçse është kryer.

“Njoftim për Leroy Sane: Transferimi i tij në Bayern është kryer”, shkruan Falk në Twitter.

/GazetaBlic

Related posts

Gani Geci: Ja koha kur ishin bashkë Fatmir Sejdiu, Fatmir Rexhepi e Vjosa Osmani me Hashim Thaçin?

dardanianews

Kur Vjosa Osmani u thoshte VV’s: Kurrë nuk vij te ju, jeni brumë i njajtë me PDK’n

dardanianews

Burri i Albulena Haxhiut me një reagim i drejtohet Veselit, Haradinajt e Limajt: Mbylleni gojën!

dardanianews

Leave a Comment