3 C
New York
December 2, 2020
DardaniaNews
Ekonomi Featured Lajme

Kryeministri Hoti jep një lajm të rëndësishëm për 10% e trustit pensional

Me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot takuam guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe drejtuesit e TRUST-it!

Bashkë me Institucionet financiare, jemi në proces të implementimit të nismës së Qeverisë së Kosovës për t’ua krijuar qytetarëve mundësinë që t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve të tyre nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës!

Më shumë në këtë link: https://kryeministri-ks.net/kryeministri-hoti-takoi-guvernatorin-mehmeti-dhe-drejtuesit-e-trust-it/

#QeveriaHoti #RKS

Related posts

Tërmet në Elbasan, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë, ja magnituda

dardanianews

Mësohet gjendja e gjakovares që shkoi në QKUK pas dyshimit se është infektuar me koronavirus

dardanianews

Pacolli thotë se i është anuluar leja për aterim në Aeroportin e Prishtinës për aeroplanin e tij

dardanianews