16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Shëndetësi

Mjeku jep shpresë: Populli i Kosovës do të jetë i pari që do të arrijë imunizimin

Mjeku dhe profesori, Gani Bajraktari ka thënë se Kosova do ta kalojë mirë koronavirusin.

Kështu tha ai sot në T7, ku ndër të tjera shtoi se populli i Kosovës do të jetë i parti që do të arrijë imunizimin.

“Unë para dy ditëve kam thënë se në Kosovë nuk janë bërë teste për popullatën e shëndoshë. Kosova do ta kalojë mirë koronavirusin. Për shkak të demografisë. Ne do të jemi popullata e parë që do ta arrijmë imunizimin”, tha ai.

Kujtojmë se ditëve të fundit në vendin tonë janë rritur rastet me koronavirus, ku vetëm dje janë identifikuar 113 të infektuar.

Related posts

LAJMI I FUNDIT: 27 raste të reja me koronavirus!

dardanianews

Lajm premtues nga OBSH-ja!

dardanianews

Në orën 14:00 dalin rezultatet për 90 persona, përfshirë figura publike

dardanianews