20.7 C
New York
September 29, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive e QKUK’së

Në Qendrën e Klinikës Universitare të Kosovës, aktualisht janë duke u trajtuar 140 pacientë me COVID-19.

QKUK ka njoftuar se prej tyre 106 raste janë në Klinikën Infektive, ndërsa në Mjekimin Intensiv në këtë klinikë janë katër raste, dy prej tyre në gjendje të rëndë, transmeton KP.

Dy pacientë tjerë në Infektivë janë të shëruar nga COVID-i, por po vazhdojnë mjekimin, ndërsa 64 nga pacientët në Infektive janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

Në Klinikën e Pulmologjisë janë duke u trajtuar 22 pacientë me COVID-19, ndërsa në atë të Mjekësisë Sportive 12 pacientë, prej tyre një i intubuar.

Related posts

Leka që vdiq sot, ish futbollist i 2 Korrikut të Prishtinës

dardanianews

Behgjet Pacolli në jahtë me Vuçiqin, Radojiqiqin dhe zyrtarë të Listës Serbe

dardanianews

QUNI E KONFIRMON: HASKUKA PRISHI KOALICIONIN ME LDK-NË, SHKARKOI DREJTORËT

dardanianews

Leave a Comment