-1.5 C
New York
January 23, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme Shëndetësi

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive e QKUK’së

Në Qendrën e Klinikës Universitare të Kosovës, aktualisht janë duke u trajtuar 140 pacientë me COVID-19.

QKUK ka njoftuar se prej tyre 106 raste janë në Klinikën Infektive, ndërsa në Mjekimin Intensiv në këtë klinikë janë katër raste, dy prej tyre në gjendje të rëndë, transmeton KP.

Dy pacientë tjerë në Infektivë janë të shëruar nga COVID-i, por po vazhdojnë mjekimin, ndërsa 64 nga pacientët në Infektive janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

Në Klinikën e Pulmologjisë janë duke u trajtuar 22 pacientë me COVID-19, ndërsa në atë të Mjekësisë Sportive 12 pacientë, prej tyre një i intubuar.

Related posts

LAJM I MIRË: Lirohet nga spitali foshnja 5 muajsh nga Kamenica e prekur me koronavirus

dardanianews

116 TË SHËRUAR DHE 115 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, vije nga kjo komunë

dardanianews