14.1 C
New York
October 27, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Ky eshte lajmi i Fundit nga Gjykata Speciale

Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, thotë se Prokuroria Speciale ka bërë shkelje kur ka vendosur që të publikoj emrat e presidentit, Hashim Thaçi, dhe të kreut të PDK-së, Kadri Veseli, në një situatë kur aktakuza ndaj tyre ende nuk ishte e konfirmuar dhe palët nuk ishin të informuara për një gjë të tillë.Shtype relamen dhe shiko videon e ketij shkrimi
“Po në realcion të standarateve që aplikohen në kuadër të këtyre situatave, definitivisht po. Nuk mund të bësh një njoftim publik pa e dërguar aktakuzën palës për të cilën prokuroria ka dyshime se ka kryer krime të çfarëdo natyre”, ka thënë Jashari.

Related posts

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën

dardanianews

Miftari akuza të rënda ndaj Thaçit: Atentatin e parë e ka bërë në Gjenevë, janë nda 150 mijë marka për vrasje

dardanianews

Pse statistikat në Itali janë një lajm i mirë?

dardanianews

Leave a Comment