-1.8 C
New York
January 24, 2021
DardaniaNews
Lajme Shëndetësi

Lloji i ri i COVID-19 më infektiv

Shkencëtarët kanë gjetur prova se COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, shpërndahet edhe përmes ajrit si dhe një lloj i ri i virusit duket se është më infektiv se sa ai i pari që është identifikuar në Kinë.

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka kërkuar armëpushim në mes vendeve që janë në luftë, për shkak se bota është duke luftuar me pandeminë.

Më poshtë ju sjellim videon e përgatitur nga Radio Evropa e Lirë.

 

VIDEO

Related posts

Fantastike: Në këtë kohë paniku, veterani i UÇK-së Gzim Hasani ofron 5000 kg miell falas për 100 familje skamnore

dardanianews

Hetem Ramadani me këshilla se si të mbrohemi nga coronavirusi

dardanianews

Takohen Zemaj e Ahmeti, a vendoset sot fati i Prishtinës

dardanianews