7.8 C
New York
October 30, 2020
DardaniaNews
Lajme

VUK JEREMIQ DËBOHET NGA PROTESTA ME SHPULLA QAFËS – “E TRADHTOVE KOSOVËN”

Protesta masive kanë shpërthyer mbrëmë në Beograd pasi qindra njerëz dolën në rrugë për të kundërshtuar vendosjen e orës policore për shkak të pandemisë.

Protesta para Kuvendit u shndërrua në disa orë konflikti midis demonstruesve dhe policisë në qendër të qytetit. Nga të dy palët në mediat serbe u raportua për të lënduar.

E protestuesit në një moment kanë shpërthyer edhe me ofentime e goditje nga sih-ministrit të Punëve të Brendshme të Serbisë, Vuk Jeremiqit.

“E tradhtove Kosovën”, dëgjoheshin protestuesit mbrëmë teksa po kërkonin largimin e Jeremiqit nga protesta para Kuvendit të Serbisë.

Në vazhdim gjeni videon e plotë nga ky moment:

Related posts

Nuk mund të ‘përmbahet’ Haki Abazi, e akuzon rëndë LDK-në: Tash e kuptova pse nuk është zbardhur as edhe një vrasje e zyrtarëve të kësaj partie

dardanianews

Shkëlzen Maliqi: Koalicioni LVV-PDK mund të ndodhë pas zgjedhjeve

dardanianews

S’ka karantinë, mërgimtarët drejt Kosovës, planifikohen shtatë fluturime nga Zvicra për nesër

dardanianews

Leave a Comment