14.1 C
New York
October 27, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Po mbahet samiti virtual për të diskutuar rreth dialogut Kosovë-Serbi.

Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel në samitin virtual që po zhvillohet për të trajtuar temën e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur mbrapa saj flamurin e Republikë së Kosovës.

Kjo ndodhi para syve të presidentit serb, Aleksander Vuçiq në një diskutim të virutal.

Raportohet se ka pasur një bisedë shumë të vështirë, pasi insistimet e Kosovës dhe Serbisë janë të vijave të kundërta.

Ky takim vjen disa ditë pasi presidenti i Francës, Emmanuel Macron është takuar me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Image

Related posts

Infektologu Valbon Krasniqi: Pandemisë po i vjen fundi, por duhet të kemi ende kujdes

dardanianews

Asnjë i vdekur dhe 124 raste të reja me Covid19, brenda ditës në Kosovë

dardanianews

ErdhiDita e Analistëve, gruaja e Armend Mujës avansohet nga ministrja Rozeta Hajdari

dardanianews

Leave a Comment