22 C
New York
August 9, 2020
DardaniaNews
Gadgets Lajme

Poezia e Xhemajl Mustafës për Adem Demaçin

Në vijim është një poezi e Xhemajl Mustafës për Adem Demaçin e shkruar në vitin 1972.

Një vit e gjysmë pas luftës, Xhemajl Mustafën e kanë vrarë mizorisht para banesës së tij në lagjen ‘Dardania’. Askush nuk u gjykua e dënua për këtë krim.

Related posts

Këtë muaj hapen pishinat në ..

dardanianews

Fyhet rëndë Adem Jashari nga vëllau i Avdyl Rexhepit: “Kush i ka thanë atij me dekë për Kosovë”, reagon OVL-ja!

dardanianews

Ja cilat grupe dhe shërbime kanë Të Drejtë Të Lëvizin Brenda Dhe Jashtë Karantinës Së Prishtinës

dardanianews

Leave a Comment