14.1 C
New York
October 26, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Vulin paralajmëron Merkelin që dha dritën jeshile për armatosjen e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin e ka paralajmëruar Gjermaninë të mërkuren se armatosja e FSK-së, e cila, sipas tij “as që guxon të ekzistojë me Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, përbën shkelje të së drejtës ndërkombëtare, shkelje të ligjit në Gjermani por edhe porosi Serbisë”, është thënë prej ministrisë së tij.

Duke reaguar rreth shkrimeve në mediet serbe se kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka dhënë dritën e gjelbër armatosjes së Kosovës prej këtij shteti, Vulini, përmes një deklarate të shkruar ka bërë akuza të rënda në drejtim të Gjermanisë.
“Kur Gjermania tregon fuqinë ushtarake, e tërë bota duhet të shqetësohet për të ardhmen e saj. Historia po përsëritet”, ka thënë ai.

 

Related posts

Lajmi i fundit: 60 TË SHËRUAR DHE 214 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: “Tërhiqet” Isa Mustafa, Avdullah Hoti kandidati favorit për kryeministër, në garë edhe Lutfi Haziri

dardanianews

Çmimi marramendës i librit të gruas së Albin Kurtit

dardanianews

Leave a Comment