6.2 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Kimete Berisha godet ashpër Vjosa Osmanin

‘There is new sheriff in town, sivjet e paska blé një copë tokë 100,000 €.

Në kohë pandemie e vdekje, i ka ra n’mend me llaskucu, me shku me ble tokë me maskë.

Tamam sherife modeste. Prijëse e kamur e fiseve primitive.

Prandaj, bota perendimore e ka pá kush jeni ju, hajna e grabitçarë të pangopshëm, një vend që u çliru nga armiku për me ‘vra veten’, dhe prandaj perendimi po pendohet që na ka çliru dhe është duke na braktis.

Merkel nuk blen tokë 100 mijë £ në kohë krize globale e sherifja blen.
Pse nddh kjo? Qysh shpenzon njeriu normal në kohē varfërimi global?
Sepse as që e sheh si krizë, sepse e sheh veç veten, nuk sheh larg hundës së saj.

Prej se u çliru Kosova, pushtetet e kanë plaçkit vendin.
Si me qenë pushtuese.

Pushtuesi serb na ka vra, pushtuesit shqiparë na kanë lënë pa bukë e pa të ardhme.

Na kanë çliru nga kriminelët serbë për me na ‘vra’ vetë.

Qysh u bënë kaq të pasur politikanët e shtetit më të varfër në Evropë!

Tjetra snobe, ministresha e jashtme, epaska ble një orë dore 11 mijë £.

E kërditshme. Fukarallëk i madh shpirtnor.

P.S. Shumë jam nervoz.

Related posts

Vjosa Osmani arriti me i luftu politikisht burrat e luftës

dardanianews

Bekim Jashari Dhe Albin Kurti Arrijnë Marrveshje Për?

dardanianews

Deputeti i VV-së Fitim Uka, reagon më fakte, lidhur me shpifjet e fundit për familjarët e tij!

dardanianews