5.7 C
New York
January 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Banorët e Prishtinës duhet t’i mbajnë dritaret e mbyllura, prej sot e deri të premten

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar qytetarët se prej kësaj të hëne, ka filluar dezinsektimi ajror i kryeqytetit.
Kjo do të filloj me qendrën e qytetit, prej orës 19 e 30

“Sonte,  në ora 19:30, fillon faza e pestë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës.

Monitorimi i këtij procesi nga ana e Komunës së Prishtinës do të jetë i vazhdueshëm, dhe në bashkëpunim me qytetarët do ta japim maksimumin për një dezinsektim sa më efektiv.
Ju falemnderit paraprakisht!

Distanca.Maska.Duart”, ka shkruar Ahmeti.
Më poshtë janë oraret e dezinsektimit ajror për lagjet e Prishtinës. / KultPlus.com

 

 

 

Related posts

Lajm i keq pë nxënësit/ Ja deri kur nuk do të hapen shkollat

dardanianews

Zyrtari i VV’së paralajmëron protesta gjithëshqiptare nëse Kurti largohet edhe nga ulësja e Kryeministrit

dardanianews

Gani Geci ‘e kall’ nejën në odë, këso vallëzimi s’keni parë ndonjëherë (Video)

dardanianews